HAYTAP, İYİ BİRİ’ni destekliyor!
Geçen hafta vizyona giren “İYİ BİRİ”adlı film, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) tarafından “Mutlaka desteklenmesi gereken bir film” olarak nitelendirildi.

Haytap Yönetim Kurulu üyelerinin izlerken hem gülüp, hem duygulandıkları İYİ BİRİ'nin başrolünde "Erdal Bakkal" karakteriyle gönülleri fetheden CENGİZ BOZKURT ve KARAKIZ bulunuyor.

Haytap'ın bu konuyu kendi sitesinden duyurduğunu da ekleyelim. Yaptıkları açıklamayı bu linkten okuyabilirsiniz.

Filmi fragmanına ise bu linkten ulaşabilirsiniz.

TV dramalarında imza attığı senaryolarla tanıdığımız Ayhan Sonyürek’i ikinci kez yönetmen koltuğunda göreceğimiz İYİ BİRİ, Antakya'nın Samandağ ilçesinde yaşayan, 40 yaşında, tutunamamış bir adamın, ev, iş ve eş bulma hayaliyle Mersin'in Mut ilçesindeki asker arkadaşına gitmek için, yanında köpeğiyle yola çıkmasının ve bu yolculuk boyunca yaşadığı komik, trajikomik hikayelerin anlatıldığı eğlenceli bir film.

Cengiz Bozkurt'la başrolü paylaşan KARAKIZ, Mersin'deki barınakta 500 köpek arasından seçildi. Tavuk çaldığı için silahla vurulan ve o halde barınağa getirilen Karakız barınaktaki ameliyatla hayata tutunmuş; ama bir ayağını kaybetmiş. Ekibin maskotu olan ve “İyi Biri” sayesinde barınaktan kurtulan Karakız artık yönetmen Ayhan Sonyürek'le aynı evi paylaşıyor.