Once Upon a Time in America

Bir Zamanlar Amerika'da

Once Upon a Time in America Fragman sayfasına git
  • Currently 5.00/10

5.0/10
2 oy

Vizyon Tarihi :
1 Haziran 1984
Süresi :
139 dk.
Yönetmen :
Sergio Leone
Senaryo :
Leonardo Benvenuti , Piero De Bernardi , Enrico Medioli , Franco Arcalli , Franco Ferrini , Sergio Leone , Harry Grey (Kitap)
Görüntü yön. :
Tonino Delli Colli
Oyuncular :
Robert De Niro (David 'Noodles' Aaronson) , James Woods (Maximilian 'Max' Bercovicz) , Elizabeth McGovern (Deborah Gelly) , Treat Williams (James Conway O'Donnell) , Tuesday Weld (Carol) , Joe Pesci (Frankie Minaldi) , Burt Young (Joe Minaldi) , Danny Aiello (Polis Şefi Vincent Aiello) , William Forsythe (Philip 'Cockeye' Stein) , James Hayden (Patrick 'Patsy' Goldberg)
Filmin Özeti
Noodles ve arkadaşları 1290'lerde New York'da gangster yeni dünyalarını kurmaya başladıkları zamanlarda göçmen çocuklardır ve kurulan bu dünyada kendilerine bir yer bulmaya çalışmaktadırlar. Bir sokak çatışmasında bir çetenin en maskotu ölür ve Noodles'da hapse girer. Noodles çıktığında arkadaşlarının kurmuş olduğu düzenin içinde kendisine bir yer bulur. Çete 30'larda fırtına gibi eser. Fakat planladıkları bir soygundan sonra sıkı dostlar bir şekilde dağılır. 60'ların sonunda Noodles tekrar New YOrk'a gelir ve geçmişindeki sırları aydınlatır. Yönetmen Sergio Leone'in Kurgusal ustalığı, oyuncuların üstün performansı ve filmin müzikleri sayesinde en iyi filmler arasına giren film hafızalardan çıkmayacağa benziyor.
Yorumlar
noodle
sinema tarihinde hakkettiği yeri edinememiş, izlemeyenleri büyük bir şey kaçırdığı, izleyenlerin de bir kaç kere izlediği tek kelime ile süper bi filmdi. ölmeden izlemek lazım.
ozgur balpetek
tum alcakgonllulugumle soyleyebılırımkı bence tum zamanların en ıyı mafya fılmlernden bırı... denıro ve woods mukemel bır performans sergılemıs fılmın sonundakı suprızde ınsanı sasırtıyor ...
1

Yorum yaz kazan

Filmlere yorum yaz süprizleri yakala!

Vizyondaki filmler'e yorum yazan kullanıcılarımızı yakın bir zaman sonra çok büyük süprizler bekliyor.

Nelermi? sinema biletleri, film tişörtleri ve daha neler neler sende şimdi üye ol ve bu fırsatları yakalama şansı için sevdiğin filmlere yorum yazmaya başla.


Şimdi üye ol