Once Upon a Time in America Fragmanı
Bir Zamanlar Amerika'da Fragmanı
  • Currently 5.00/10

5.0/10
2 oy

Filmin Özeti
Noodles ve arkadaşları 1290'lerde New York'da gangster yeni dünyalarını kurmaya başladıkları zamanlarda göçmen çocuklardır ve kurulan bu dünyada kendilerine bir yer bulmaya çalışmaktadırlar. Bir sokak çatışmasında bir çetenin en maskotu ölür ve Noodles'da hapse girer. Noodles çıktığında arkadaşlarının kurmuş olduğu düzenin içinde kendisine bir yer bulur. Çete 30'larda fırtına gibi eser. Fakat planladıkları bir soygundan sonra sıkı dostlar bir şekilde dağılır. 60'ların sonunda Noodles tekrar New YOrk'a gelir ve geçmişindeki sırları aydınlatır. Yönetmen Sergio Leone'in Kurgusal ustalığı, oyuncuların üstün performansı ve filmin müzikleri sayesinde en iyi filmler arasına giren film hafızalardan çıkmayacağa benziyor.
Yorumlar
noodle
sinema tarihinde hakkettiği yeri edinememiş, izlemeyenleri büyük bir şey kaçırdığı, izleyenlerin de bir kaç kere izlediği tek kelime ile süper bi filmdi. ölmeden izlemek lazım.
ozgur balpetek
tum alcakgonllulugumle soyleyebılırımkı bence tum zamanların en ıyı mafya fılmlernden bırı... denıro ve woods mukemel bır performans sergılemıs fılmın sonundakı suprızde ınsanı sasırtıyor ...
1